https://www.high-endrolex.com/11

https://www.high-endrolex.com/11

Basic

Podstawy wspinaczki

Kto będąc dzieckiem nie wspinał się na drzewa lub przynajmniej o tym nie marzył? Wspiąć się na drzewo to przygoda, wyzwanie i nauka. Uczy swoich możliwości i ich granic. Pozwala przełamać lęk i pokonac własne słabości. Pomaga poznać drzewo z bliska. A świat widzieć w oddali dającej dystans.

Niewielu z nas zdecydowałoby się spędzić życie na drzewach jak Baron drzewołaz - bohater powieści Italo Calvino. Ale czy nie chcielibyście spędzić choć jednej nocy wysoko nad głowami i dachami? Bezpiecznie i spokojnie przespać noc z niebem i gwiazdami widocznymi tak jak nigdzie na poziomie jasnych ulic? Albo przespacerować się po parku bezpiecznie przechodząc z drzewa na drzewo w wysokiej gęstej alei?

Gotowi? Zapraszamy do pierwszego wejścia rekreacyjnego, a potem do kursu "Podstawy wspinaczki".

Dwu dniowy kurs wspinaczki prowadzimy według wytycznych Tree Climbers International. To kurs dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z drzewami.  Nauczysz się technik, wyboru i obsługi sprzętu niezbędnego do wejścia na drzewo - przede wszystkim techniki DRT (Doubled Rope Technic - technika podwójnej liny, zwana też DdRT). A także - jak wybrać drzewo do wspinaczki i jak zadbać o jego ochronę. Ucząc się wspinać wiele razy wejdziesz na drzewo i powtórzysz czynności niezbędne, by osiągnąc sprawność w posługiwaniu się węzłami, linami i ochraniaczem.
Na koniec kursu sprawdzimy, czy umiesz się wspinać i czy możesz samodzielnie wchodzić na drzewo. Tym, którzy pozytywnie przejdą test, wręczymy certyfikat ukonczenia kursu "Podstawy wspinaczki" TreeClimbing Polska.

Ten typ kursu nie obejmuje technik pracy na drzewach oraz pielęgnacji drzew.